Odpowiedzi na pytanie czym jest RODO i jak działa udzielać będą najbardziej rozpoznawalni i cenieni specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych. Przedstawiciele świata nauki, biznesu i administracji spotkają się podczas VII
22 lipca 2017 roku weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jaki wpływ będą miały wprowadzone zmiany na proces windykacji tego typu roszczeń – komentuje ad
W połowie stycznia br. wystartował nowy serwis internetowy dla środowiska prawniczego. PrawnikZleca.pl to funkcjonalna platforma wymiany ofert, umożliwiająca adwokatom i radcom prawnym zlecenie substytucji lub pozyskanie do wspó�
Czy każdy cel uświęca środki? Bez wątpienia takie pytanie postawić można, czytając obowiązujące od 27 kwietnia 2017 roku przepisy Kodeksu karnego dotyczące tzw. konfiskaty rozszerzonej.
Już niedługo dłużnicy będą objęci nowymi zasadami, które mają zlikwidować samowolę firm windykacyjnych. W sprawach konsumentów to sąd zbada czy wierzytelność jest jeszcze wiążąca.
Dentons, największa firma prawnicza na świecie, otworzyła dziś nowe biuro w Monterrey w Meksyku. Jest to drugie biuro firmy w Meksyku, pierwsze, Dentons López Velarde, zostało otwarte w Mexico City w zeszłym roku.
W przygotowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów założeniach zaproponowano m.in. nowe rozwiązania mające zwiększyć ochronę nabywców mieszkań, w tym dokonywanych przez nich wpłat.
Od początku pandemii arbitrzy jednego z największych w kraju i najważniejszego w tej części Europy sądu polubownego, czyli Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, zorganizowali już 34 rozprawy wideo, 2
Przewodnik „Investing in renewable energy projects in Europe” został opracowany przez Dentons wspólnie z Recharge, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energetyki odnawialnej.
To przełomowe wydarzenie w polskim sądownictwie i rewolucyjna zmiana dla przedsiębiorców. W uruchomionym dzisiaj Sądzie Arbitrażowym Online OAC wiążący wyrok jest wydawany średnio 20 razy szybciej niż w sądzie powszechnym.