Biznes Problemy społeczne

Domy Pełne Śmiechu w Zawierciu

Domy Pełne Śmiechu w Zawierciu
Celem kampanii Domy Pełne Śmiechu jest wywołanie pozytywnych dziecięcych emocji: radości, uśmiechu i

Data publikacji: 2016-09-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Domy Pełne Śmiechu w Zawierciu
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Celem kampanii Domy Pełne Śmiechu jest wywołanie pozytywnych dziecięcych emocji: radości, uśmiechu i szczęścia.

Domy Pełne Śmiechu w Zawierciu Problemy społeczne, BIZNES - Celem kampanii Domy Pełne Śmiechu jest wywołanie pozytywnych dziecięcych emocji: radości, uśmiechu i szczęścia.

Piłka nożna, rower i bieganie. Te trzy dyscypliny sportowe są najpopularniejsze wśród 15 i 17-latków. Tak wynika z badania przeprowadzonego w 2015 r. przez TNS Polska. Za zdrowym przykładem poszli też wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Familia” w Zawierciu. Od 2. września dzieci mogą korzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Jej budowa była możliwa dzięki uczestnictwu w ogólnopolskiej kampanii „Domy Pełne Śmiechu”. Organizatorem akcji jest Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-Chwilówki” i Fundacja „Bliżej Szczęścia”.

Jest m.in. rowerek, wahadło i stepper. Sama siłownia mieści się na placu przed budynkiem placówki przy ul. Daszyńskiego 6. – Jest estetyczna i przede wszystkim bardzo bezpieczna. Ma wszystkie niezbędne atesty, które są wymagane przy tego rodzaju inwestycjach – tłumaczy Sławomir Janicki, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Familia” w Zawierciu. Bycie fit jest dziś modne. Jednak to nie moda, ale aspekt zdrowotny zadecydował o takiej, a nie innej formie wsparcia placówki. – Chodziło nam o to, by dzieci i młodzież miały motywację do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Żeby w czasie wolnym nie siedziały przed telewizorem, czy komputerem. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Same dzieci bardzo ucieszyły się z tej możliwości – dodaje.

Uroczyste otwarcie siłowni w Zawierciu odbyło się 2. września. Całkowity koszt przygotowania terenu pod zabudowę, montażu i samego sprzętu wyniósł ponad 13 tys. złotych. – To spora suma. Warto jednak było wydać te pieniądze. Ta siłownia to długofalowa inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie wychowanków – podkreśla Anna Kostuś, wolontariuszka Fundacji „Bliżej Szczęścia”. Czego jeszcze brakuje wychowankom? Środków na rozwój zainteresowań, pasji i hobby. Właśnie na takie potrzeby Dyrektor placówki w Zawierciu będzie szukał dodatkowych pieniędzy. – Chciałbym, aby dzieci mogły korzystać z zajęć pozalekcyjnych, które będą rozwijać ich indywidualne zainteresowania np. lekcje jazdy konnej, tenisa, korepetycje z matematyki i angielskiego.

A to już wiesz?  Warunki techniczne obiektów budowlanych na nowych zasadach

Obecnie w „Familii” schronienie znajdują dzieci i młodzież w wieku od 7 do 20 lat. Placówka zapewnia wychowankom całodobową opiekę. W codziennej pracy z dziećmi wychowawców wspiera psycholog, pracownicy socjalni i pielęgniarki. Głównym założeniem opiekunów jest stworzenie dzieciom warunków jak najbardziej przypominających te domowe; stąd koncepcja tzw. systemu rodzinkowego. – Zdarza się, że trafiają do nas dzieci z interwencji.
W większości przypadków są to jednak rodziny, które mają problemy i nie potrafią sobie z nimi poradzić – mówi Sławomir Janicki.  Zdarza się też, że dzieci zgłaszają się same i mówią, że chcą u nas zostać – dodaje.

Kampania Domy Pełne Śmiechu to ogólnopolska akcja skierowana do placówek wychowawczych i opiekuńczych. Jej celem jest wywołanie pozytywnych dziecięcych emocji: radości, uśmiechu i szczęścia. Od momentu rozpoczęcia kampanii – 1. czerwca 2016 r.,  wsparcie otrzymało 6 placówek na terenie całej Polski. Na wyjątkowej mapie pomocy znalazły się ośrodki wychowawcze z małych i dużych miast – Sosnowca, Wieliczki, Polkowic, Szczutowa, Bodzewa i Zabrza.

Szczegółowe losy kampanii można śledzić na stronie www.domypelnesmiechu.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Domy Pełne Śmiechu w Zawierciu Problemy społeczne, BIZNES - Celem kampanii Domy Pełne Śmiechu jest wywołanie pozytywnych dziecięcych emocji: radości, uśmiechu i szczęścia.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy