Data publikacji: 2020-03-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: #NASZgłos, czyli jak pomóc sobie i innym
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES
Ludzie młodzi coraz bardziej stronią od polityki. Czy, gdy nadejdzie czas zdołają udźwignąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także i za całe społeczeństwo ?
W dzisiejszych czasach panuje przekonanie, że powinniśmy stawiać na własny rozwój, że to przede wszystkim inwestowanie w siebie jest przepustką do godnej przyszłości. Nierzadko bywamy tak bardzo zaoferowani samymi sobą, że zapominamy o całym świecie. Ulegamy złudzeniu, że państwo funkcjonuje dzięki wysiłkowi wykwalifkowanych kadr, które zatroszczą się o nasze wspólne dobro. W odróżnieniu jednak od wielkich firm wspólnotę, w której żyjemy, kształtuje każdy, choćby przez to, że w wyborach ważny jest każdy głos, niezależnie od tego, czy należy on do profesora uniwersyteckiego czy do osoby bez wykształcenia. Nie uczestnicząc w życiu publicznym, sprawiamy, że to inni, podejmują wszelkie decyzje. W szczególności od polityki stronią ludzie młodzi, którzy nie dość, że nie mają żadnej wiedzy o naszym społeczeństwie, to nie wykazują też chęci do jej zdobycia. A to właśnie w ich rękach leży przyszłość naszego kraju.
Chcielibyśmy przeciwdziałać tej tendencji, proponując udział w projekcie #NASZgłos. Wychodzimy z założenia, że powstała pilna potrzeba wyszkolenia nowych kadr. Na warsztatach pod nazwą "Młody Obywatel", które prowadzimy w szkołach średnich i podstawowych, staramy się zachęcić uczniów do aktywności społecznej, pokazując im, że świat można zmieniać, zanim osiągnie się granicę dojrzałości. Wielu z nich zaskakuje liczba oferowanych im możliwości działania, sensację wzbudziła mi.n. informacja, że będąc uczniami, mogą być wybrani do młodzieżowych rad dzielnic i miast.
Zwieńczeniem naszych działań będzie konferencja, którą planujemy na 22 maja (piątek) w głównym budynku SGH. Więcej szczegółów podamy bliżej tego terminu na naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym nasza wspólna przyszłość nie jest obojętna.
Jutro należy do nas! Dlatego działajmy już dziś!
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES