Wiadomości branżowe

Ogień olimpijski w rękach Polaków

6 stycznia zapłonął znicz olimpijski w Salzburgu – kolejnym przystanku na drodze sztafety olimpijskiej do Innsbrucka. W tym etapie sztafety uczestniczyło 49 Polaków – 47 uczniów oraz dwóch olimpijczyków – Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Leszek Blanik. Szansę na niezapomniane doświadczenie mieli tylko wybrani uczniowie – zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez firmę Samsung, sponsora igrzysk. Od greckich Aten po austriacki Innsbruck – to dystans, jaki od 17 grudnia do 13 stycznia pokonuje 2012 dzieci z krajów europejskich, m.in. Austrii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, niosących ogień olimpijski. 6 stycznia pochodnia olimpijska trafiła w ręce naszej reprezentacji. Każde dziecko z 47 osobowej ekipy pokonało 150 m odcinek trasy niosąc pochodnię olimpijską, którą następnie przekazało kolejnej osobie w sztafecie. Dzieciom podczas biegu towarzyszyła trzykrotna olimpijka w łyżwiarstwie szybkim – Katarzyna Bachleda-Curuś, a także gimnastyk, medalista olimpijski, mistrz świata i Europy, poseł – Leszek Blanik. Jestem przekonany, że styczność z igrzyskami poprzez bieg z ogniem olimpijskim, a także emocje i przeżycia mu towarzyszące, na zawsze

6 stycznia zapłonął znicz olimpijski w Salzburgu ? kolejnym przystanku na drodze sztafety olimpijskiej do Innsbrucka. W tym etapie sztafety uczestniczyło 49 Polaków ? 47 uczniów oraz dwóch olimpijczyków ? Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Leszek Blanik. Szansę na niezapomniane doświadczenie mieli tylko wybrani uczniowie ? zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez firmę Samsung, sponsora igrzysk.

Od greckich Aten po austriacki Innsbruck ? to dystans, jaki od 17 grudnia do 13 stycznia pokonuje 2012 dzieci z krajów europejskich, m.in. Austrii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, niosących ogień olimpijski. 6 stycznia pochodnia olimpijska trafiła w ręce naszej reprezentacji. Każde dziecko z 47 osobowej ekipy pokonało 150 m odcinek trasy niosąc pochodnię olimpijską, którą następnie przekazało kolejnej osobie w sztafecie. Dzieciom podczas biegu towarzyszyła trzykrotna olimpijka w łyżwiarstwie szybkim ? Katarzyna Bachleda-Curuś, a także gimnastyk, medalista olimpijski, mistrz świata i Europy, poseł ? Leszek Blanik.

Jestem przekonany, że styczność z igrzyskami poprzez bieg z ogniem olimpijskim, a także emocje i przeżycia mu towarzyszące, na zawsze pozostaną w pamięci dzieci. Być może stanie się on dla nich inspiracją do rozpoczęcia przygody ze sportami olimpijskimi ? mówi Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska.

Szansę na bieg z najbardziej znanym symbolem sportowym mieli tylko wybrani, wśród których znaleźli się uczniowie z dużych miast (Warszawa, Katowice, Elbląg, Krosno, Lublin, Łódź, Szczecin), jak i mniejszych miejscowości, jak np. Gdów, Mochnaczka Niżna, Tęgoborze czy Złockie.

Wybór członków reprezentacji odbył się w drodze konkursu firmy Samsung pod hasłem ?It?s your future be part of it?, w którym wzięło udział 20 tysięcy szkół z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 24 szkoły, których pierwszym zadaniem było stworzenie najciekawszego hasła zagrzewającego polską delegację do walki podczas igrzysk w Innsbrucku.Zwycięskie hasło ? ?Młodzi wśród najlepszych, najlepsi wśród młodych? ? ułożyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie. Zorganizowano także zawody w biegu na 60 m, na podstawie których z każdej z 24 szkół wybrano parę najlepszych zawodników, którzy w nagrodę pobiegli z ogniem olimpijskim.

A to już wiesz?  Chwila chwały dla polskiej reprezentacji - Polacy pobiegli w sztafecie z ogniem olimpijskim, Londyn, 20-21 lipca 2012

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.igrzyskasamsung.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy