Data publikacji: 2019-09-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Plac Unii rozbłysnął na czerwono w geście solidarności z chorymi na nowotwór
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES
5 września br. Plac Unii podświetlony został na czerwono. To symboliczny gest solidarności z chorymi na nowotwór, podopiecznymi Fundacji Rak’n’Roll. Celem stowarzyszenia jest zmiana schematów myślenia o nowotworach oraz poprawa jakości życia osób cierpiących na tę chorobę.
5 września br. Plac Unii podświetlony został na czerwono. To symboliczny gest solidarności z chorymi na nowotwór, podopiecznymi Fundacji Rak’n’Roll. Celem stowarzyszenia jest zmiana schematów myślenia o nowotworach oraz poprawa jakości życia osób cierpiących na tę chorobę. W tym roku Fundacja obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji organizowana jest sztafeta rowerowa z Warszawy na geograficzny Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej – Projekt Rolling 2 Zwrotnik.
Plac Unii nie pozostaje obojętny wobec ważnych społecznie tematów. Zaangażowaliśmy się we współpracę z Fundacją Rak’n’Roll, żeby przełamywać tabu związane z podejściem do raka w Polsce. Poprzez symboliczny gest podświetlenia budynku na czerwono w dniu rozpoczęcia Projektu Rolling 2 Zwrotnik, pokazujemy nasze wsparcie dla osób zmagających się z chorobą nowotworową, mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.
Siła i radość życia osób, które wygrały z rakiem motywacją do zdrowienia dla innych
Projekt Rolling 2 Zwrotnik to wyprawa rowerowa ludzi, którzy przebyli chorobę nowotworową. Podróż z Warszawy na geograficzny Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej potrwa 4 miesiące i rozpocznie się 5 września 2019 r. Trasa liczy blisko 7 tys. km. W sztafecie udział weźmie 27 osób, które pokonały raka oraz 19-osobowa ekipa wspierająca.
Podróż jest dowodem siły, energii i radości życia osób, które przebyły chorobę nowotworową. Sztafeta ma stać się także marzeniem i motywacją do zdrowienia dla tych, którzy nadal chorują.
Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów 10-lecia Fundacji Rak’n’Roll.
Razem na rzecz walki z nowotworem
Fundacja Rak’n’Roll powstała w 2009 r. z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po własnych doświadczeniach z chorobą onkologiczną, chciała pomóc innym ludziom w podobnej sytuacji. Od samego początku, celem stowarzyszenia jest kreowania nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, tj. przełamywanie tabu związanego z podejściem do nowotworów i zarażanie chorych pozytywną energią.
Fundacja Rak’n’Roll od 10 lat podejmuje niekonwencjonalne działania pomocowe. Przykładowe projekty stowarzyszenia to:
Biblioteczki (wyposażenie oddziałów onkologicznych w półki z książkami, które mają pomóc zdobyć wiedzę o chorobie i zmotywować do walki z nią),
Daj Włos (przekazanie ściętych włosów na peruki dla kobiet po chemioterapii),
iPoRaku (wsparcie dla osób po przebytej chorobie), Rak’n’Roll records (charytatywna wytwórnia muzyczna),
Super HoSpa (certyfikaty dla przyjaznych pacjentom hospicjów).
Więcej informacji udzielają:
Dagmara Tarka, [email protected], + 48 504 730 177
Monika Kern, [email protected] , +48 601 892 291
O Placu Unii:
Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.
Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.
Fundacja Rak’n’Roll:
Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Fundacja powstała w październiku 2009 r. z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES