Grupa Energa wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim rozpoczyna cykl spotkań z dziećmi, których głównym celem jest promowanie żeglarstwa jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć z bliska przeznaczony dla najmłodszych sprzęt żeglarski, poznać różne typy jachtów, konkurencje olimpijskie i sylwetki sławnych żeglarzy ? medalistów. Zajęcia odbywające się w ramach programu Energa Sailing dodatkowo uatrakcyjnią prezentacje multimedialne i quizy z nagrodami.
Dla wielu uczniów udział w zajęciach będzie pierwszym kontaktem z żeglarstwem. Poprzez wizyty w szkołach pragniemy zainteresować dzieci ideą żeglarstwa i wartościami związanymi z tym sportem, takimi jak: szacunek do przyrody, wytrwałość, odwaga, rywalizacja w duchu fair play. Chcemy zarazić najmłodszych bakcylem żeglarstwa w pełnym znaczeniu tego słowa ? mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa, koordynator programu Energa Sailing.
Zajęcia żeglarskie prowadzone w ramach programu Energa Sailing odbywają się równolegle w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie i Szczecinie. Łącznie do końca listopada spotkania odbędą się w 42 szkołach.
Więcej informacji dotyczących terminarza spotkań oraz samego programu można znaleźć na stronie www.EduEnergaSailing.pl
Dlaczego warto wziąć udział w programie Energa Sailing
Program edukacji żeglarskiej uczy dzieci nie tylko podstaw żeglarstwa, ale również kształtuje charakter i pozytywne postawy. Uczniowie szkół podstawowych biorący udział w projekcie mogą liczyć na profesjonalne, bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne, które pozwolą im rozwijać żeglarską pasję. Ci, którzy wykażą się największym zaangażowaniem, mogą liczyć na udział w 10-dniowej półkolonii żeglarskiej, gdzie pod opieką profesjonalistów będą doskonalić swoje umiejętności.
Nabór do programu prowadzony będzie przez regionalnych koordynatorów we współpracy z samorządem lokalnym i szkołami. Nauczyciele, którzy zaangażują się w projekt Energa Sailing, będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu instruktorów żeglarstwa.
dostarczył infoWire.pl